Helmut Busch

Helmut Busch se narodil v roce 1947 v Naumburgu (Sachsen-Anhalt) a v jedenácti letech se seznámil s myslivcem Gustavem Knaufem, který měl již padesátileté lovecké zkušenosti.

Zakoupit reprodukci obrazu

Vyprávění zkušeného myslivce a myslivecké zážitky s ním prožité jej jako malého chlapce nadchly natolik, že ovlivnily jeho další životní dráhu. Střední lesnickou školu vystudoval ve Schwarzburgu.

V dospělosti jezdil Helmut Busch velmi často a rád s celou svou rodinou na dovolenou do Čech. Pár let po spojení východního a západního Německa došlo k reorganizaci lesního závodu, kde jako lesák pracoval a tak se Helmut rozhodl upřednostnit vlastní uměleckou dráhu. Výstava v Lipsku a pozitivní reakce publika jej povzbudily ještě k usilovnější práci. Začal navštěvovat všechny největší myslivecké výstavy v Německu a po roce 1996 se stalo malování i jeho povoláním. Stal se umělcem na volné noze.
Maluje především scény, které během svého povolání jako lesník a myslivec zažil nebo viděl a každý jeho obraz má svůj osobitý příběh. I krajiny, které rámují lovecké scény se zvěří, jsou konkrétní místa, která na svých výpravách poznal. Absolvoval několik studijních cest, na nichž nasbíral mnoho inspirace pro malování dalších námětů.

Upřednostňuje malbu alla prima, rád experimentuje s barvou, světlem a perspektivou. Jeho kresby ozdobily i Myslivecký zápisník 2002 a 2003 a reprodukce obrazů vyšly v nástěnném malovaném kalendáři Zvěř a krajina 1998 a Myslivecký rok 2003. Originály byly vystaveny na výstavě na zámku ohrada u Hluboké nad Vltavou. V roce 2000 navštívil poprvé Afriku, ta ho natolik očarovala, že tam létá každoročně malovat a spřádá plány, jak se na důchod do Afriky přestěhovat. Zatím žije v Haině, věnuje se malování a předává myslivecké zkušenosti svému vnukovi.